خانه / معرفی برندهای آسانسور / تاریخچه و معرفی شرکت آسانسور WITTUR

تاریخچه و معرفی شرکت آسانسور WITTUR

شرکت آسانسور WITTUR

هورشت ویتور در سن ۲۶ سالگی در ۱۹۶۸ م (۱۳۴۷ ش) کسب و کار خود را با تاسیس شرکت قطعات آسانسور WITTUR در ویدنتس هاوزن آغاز کرد. تمرکز کار در ابتدا بر ساخت درب کابین و فروش قطعات بود. اما در راستای یکپارچگی و تملک بر مجموعه، کم کم فروش قطعات دیگران با ساخت و فروش قطعات خود شرکت جایگزین شد. توسعه بین المللی شرکت آسانسور WITTUR بسیار سریع رخ داد. در ۱۹۷۷ م (۱۳۵۶ ش) سایت تولید شرکت ایتالیایی سلکوم ( امروزه شرکت ویتور) در کلرونو ایتالیا تاسیس و در پی آن سایت سلکوم آراگون (امروزه شرکت قطعات آسانسور ویتور) در ۱۹۸۰ م (۱۳۵۹ ش) در زاراگوزای اسپانیا بنیان نهاده شد. در همان زمان شرکت های بازرگانی وابسته در کشورهای مختلف نظیر هلند، فرانسه، استرالیا و هنگ کنگ معرفی و سهامشان خریداری شد.

آسانسور witturwittur

اولین جایگاه در آسیا در ۱۹۹۵ م (۱۳۷۴ ش) در شعبه سوژو سلکوم ( امروزه قطعات آسانسور ویتور (سوژو)) در چین بناشد. این سایت در طول سالیان، پیوسته گسترش یافته به طوری که در سال ۲۰۱۳ م (۱۳۹۲ ش) بالغ بر ۶۵۰هزار درب آسانسور در آن تولید شده است.

در سال ۲۰۰۰ م (۱۳۷۸ ش) ویتور با خرید سهام سویمنت (اکنون ویتور) در آرژانتین  و تاسیس شرکت ویتور در برزیل جایگاه خود را در قاره آمریکای جنوبی تثبیت کرد. آخرین توسعه سایت تولید در ۲۰۰۹ م (۱۳۸۷ ش) در کروپینای اسلواکی و در ۲۰۱۰ م (۱۳۸۸ ش) در چننای هند به انجام رسیده است. در سال ۲۰۱۵ م (۱۳۹۴ش ) ویتور اعلام کرد که با سماتیک، گروهی از شرکتهای فعال در تجارت قطعات آسانسور ادغام خواهد شد و در سال بعد پایان موفقیت آمیز این ادغام را با انتصاب مدیرعامل جدید، پاتریک ولهاوزر اعلام نمود.

ویتور کسب و کار خود را تنها با تولید درب آسانسور آغاز کرد و چنان در طول زمان گسترش یافت که اکنون پک کامل آسانسور را ساخته و طیف وسیعی از قطعات آسانسور را نیز در اختیار می گذارد. قطعاتی همچون:

 • درب آسانسور (کابین و طبقات)
 • موتور
 • تجهیزات ایمنی (به ویژه گاورنر سرعت و مارپیچ های ایمنی)
 • کابین و کارسلینگ
 • تجهیزات چاه
 • پک کامل سیستم آسانسور

تحقیق و توسعه:

مراکز رقابتی تحقیق و توسعه به تناسب قطعات در کشورهای مختلف پراکنده است:

 • درب ها: ایتالیا و چین
 • درایو: درسدن آلمان
 • تجهیزات ایمنی و تجهیزات چاه: شایبز اتریش
 • کابین و کارسلینگ: استانبول ترکیه
 • پک سیستم کامل آسانسور: اسپانیا

به علاوه ویتور واحدهای تحقیق و توسعه با اندازه های مختلف در هر یک از سایت های خود دارد از کوچکترین واحد برای ابزارهای تست درب در هند تا برج های تست در اتریش و اسپانیا.

درباره‌ی تیم فنی پیروز پرواز

تیم فنی پیروز پرواز

همچنین ببینید

تاریخچه و معرفی شرکت آسانسور Thyssenkrupp

شرکت آسانسور Thyssenkrupp شر کت آسانسور Thyssenkrupp یک شرکت خوشه ای چند ملیتی است که …

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه در "تاریخچه و معرفی شرکت آسانسور WITTUR"

avatar
مردوخیان

درب آسانسور بسته می شود، قفل مکانیکی هم عمل می‌کند، اما سویچ الکتریکی قفل مکانیکی کنتاکت آن بسته نمی شود

تیم فنی پیروز پرواز
گروه مشاوره آسانسور و پله برقی

با سلام یکی از قفل های طبقات، مدار ایمنی را تکمیل نمیکند.بررسی شود کدام قفل عملکرد مناسب ندارد.