در انتخاب یک شرکت آسانسور برای انجام کارهای فنی که نیاز به تخصص وجود دارد بهترین کار انتخاب یک شخص یا گروه کارشناس می باشد.کارشناسان یک صنعت به 3 دلیل افراد مناسب تری برای انجام کار یا گرفتن مشاوره هستند.

 1. با مبانی و کلیات کار آشنا هستند.
 2. به دلیل انجام مستمر کار، با مشکلاتی که احتمالا ایجاد می شوند، آشنا بوده و راه حل آنها را قبلا یافته اند.
 3. تصمیم به ادامه شغل به صورت حرفه ای باعث گردیده که همیشه سعی کنند خود را به روز نگهدارند و پیشرفتهای صنعت خود را پیگیری کنند تا همیشه راه حلهای بهتری برای انجام کار بیابند.

مشتریان صنعت آسانسورو پله برقی به دو گروه تقسیم می شوند.کسانی که می خواهند دستگاه جدید برای پروژه های در حال ساخت پیش بینی کرده و تهیه کنند و کسانی که به فکر تعمیر و نگهداری دستگاه های موجود هستند.برای انتخاب افراد متخصص در هر بخش باید به چه نکاتی توجه داشت؟

شرکت آسانسور و پله برقی مناسب برای ایجاد سیستم جدید باید چه شرایطی داشته باشد؟

( من به عنوان یک خریدار از کجا تشخیص بدهم؟)

 1. تخصص در طراحی

برای انجام بهینه هر کار اجرایی، قبل از شروع عملیات، باید برنامه ریزی انجام گردد تا محصول نهایی در کوتاه ترین زمان، با کمترین هزینه ممکن و بالاترین کیفیت انجام شود.این هدف زمانی حاصل می گردد که ما بتوانیم نتیجه و مسیر رسیدن به آن را تجسم کنیم. در صنعت از جمله صنعت آسانسور و پله برقی این مهم به کمک نقشه های اجرایی حاصل می شود.

پس برای شناسایی متخصص اجرای آسانسورو پله برقی اولین قدم این است که از او بخواهیم محصول نهایی را به وسیله نقشه ها و ابزارهای دیگر به ما نشان دهد و در مورد علت انتخاب این طرح و روش اجرا توضیحات لازم را ارائه کند.عدم رعایت این موضوع مثل اقدام به ساختن یک برج چند طبقه بدون داشتن نقشه های پلان و نما می باشد.

 1. رزومه شرکت آسانسور و پله برقی

  دومین قدم بررسی رزومه شرکت می باشد. می توان با بازدید از پروژه های انجام شده شرکت و تحقیق از مشتریان قبلی با رزومه شرکت آشنا شد.سوالاتی که مطرح است می تواند به شرح ذیل باشد:

  آیا محصول نهایی شرکت، نیازهای پروژه را تامین کرده است؟

  آیا برنامه زمانبندی شرکت مطلوب بوده و شرکت تعهدات خود را به موقع انجام داده است؟

  آیا شرکت اصل صداقت را رعایت کرده و تمام مفاد قرارداد را عینا اجرا کرده است؟ یعنی قطعات پیشنهادی استفاده شده است؟

  آیا تعامل پرسنل شرکت با پیمانکاران دیگر به نحو احسنت بوده است؟

 2. شرکت مورد نظر دارای مجوزهای لازم باشد.

در انجام پروژه آسانسور یکی از مهمترین مسائل که باید پیش بینی شود، دریافت تاییدیه استاندارد برای آسانسور احداثی می باشد. دریافت پایان کار برای پروژه های ساختمانی بدون وجود تاییدیه استاندارد آسانسور امکان پذیر نخواهد بود.شرکتی می تواند این تاییدیه را دریافت کند که دارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.

پس در انتخاب شرکت باید دقت کرد که شرکت مورد نظر دارای این مجوز باشد.

بزرگترین اشتباه سازندگان

در نهایت اجرای قرارداد تامین آسانسور و پله برقی در صورتی قابل پیگیری می باشد که شما با یک شرکت وارد قرارداد شده باشید و طرف مقابل شما شخصیت حقوقی باشد.قرارداد با اشخاص که دارای هویت حقوقی نیستند در صورت وجود اختلاف دردسرهای زیادی برای سازندگان ایجاد می کند.

شرکت آسانسور و پله برقی مناسب برای تعمیر و نگهداری آسانسور چه شرایطی داشته باشد؟

( من به عنوان یک خریدار از کجا تشخیص بدهم؟)

 1. توانایی تشخیص عیوب آسانسور

این مورد در تعمیر و یا بازسازی آسانسور بسیار اهمیت دارد. روش کار یک شرکت آسانسور در شناسایی یک ایراد خاص می تواند به روشنی این مورد را مشخص کند.

 1. رزومه شرکت آسانسور و پله برقی

دومین قدم بررسی رزومه شرکت می باشد. می توان با تحقیق از مشتریان قبلی با رزومه شرکت آشنا شد.سوالاتی که مطرح است می تواند به شرح ذیل باشد:

 • در تعمیر آسانسور شرکت مورد نظر سرعت عمل لازم را دارد که زمان توقف آسانسور کاهش یابد؟
 • آیا بازدیدها از سیستم به صورت منظم انجام می شود؟
 • آیا تعامل پرسنل شرکت با ساکنین به نحو احسنت بوده است؟
5/5 (1)

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.