معرفی آسانسورهای هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک، آسانسوری می باشد که توسط نیروی فشار روغن (هیدرولیک) کار می کند. یعنی نیروی لازم جهت جابجایی کابین توسط جک هیدرولیکی می باشد که این جک با فشار روغنی که از طریق پاوریونیت تامین می گردد، کار می کند. در طراحی ساده ی آسانسور هیدرولیکی، جک هیدرولیک در واقع یک سیلندر و پیستون می باشد که به صورت مستقیم در زیر کابین جانمایی شده است.

حرکت آسانسور هیدرولیک چگونه می باشد؟

آسانسور هیدرولیک

زمانی که کابین به سمت بالا حرکت می کند، در واقع پمپ موجود در پاوریونیت، روغن را با فشار به زیر پیستون می فرستد و نیروی لازم برای حرکت رو به بالای پیستون تامین می گردد. در حرکت برگشتی کابین، کار راحت تر است و با باز شدن شیر تخلیه ی جک، روغن بر اثر فشار نیروی وزن کابین و بار آن خالی می شود و کابین با حرکتی نرم به سمت پایین برمی گردد. توقف کابین در تراز طبقات، با بسته ماندن شیر تخلیه امکان پذیر است.

آسانسور هیدرولیک مناسب چه کارهایی می باشد؟

از آسانسورهای هیدرولیک بیشتر در مواردی استفاده می شود که کاربری آسانسور انتقال بار سنگین و نیمه سنگین باشد. با توجه به محدودیت در طول جک هیدرولیک، این آسانسورها بیشتر در مسافت های کوتاه کاربرد دارند.

انواع آسانسور هیدرولیک

با توجه به طراحی آسانسور، آسانسور هیدرولیک در دو نوع جک مستقیم و جک غیر مستقیم ساخته می شود. تفاوت این دو در روش جانمایی جک می باشد.

0 0 vote
Article Rating
0
لطفا سوال یا نظر خود را با ما مطرح کنید.x
()
x